Co robimy na lekcjach informatyki w klasie 4?

Proszę żeby uczniowie klas czwartych ćwiczyli w domu logowanie do usługi Microsoft365. Umieli samodzielnie wejść na stronę office.com, znali swój login i hasło lub nosili je na lekcje informatyki.

Na kilku pierwszych lekcjach powtarzamy wiadomości o edytorze tekstu Word. Uczeń powinien znać z lekcji informatyki w klasach 1-3 podstawowe zasady edycji tekstów, wiedzieć jak wprowadzić z klawiatury tzw. polskie znaki, znać wszystkie przyciski klawiatury, a w szczególności: Enter, ESC, spacja, ALT, Caps Lock, Backspace, Delete, wiedzieć jak wprowadzić znak @.

Kolejną aplikacją z pakietu Office, którą poznajemy na informatyce jest PowerPoint. Uczeń 4 klasy powinien samodzielnie tworzyć nową prezentację, dodawać do niej slajdy (Tylko tytuł, Title Only), wpisywać tytuły slajdów, wyszukiwać obrazki za pomocą wyszukiwarki Bing, wstawiać obrazki na slajdy, korzystać z podpowiedzi projektanta i formatować wygląd slajdów. Podobnie jak w przypadku edytora Word uczeń zapisuje swoje prace nadając im nazwę. Wszystkie prace ucznia są widoczne na jego dysku OneDrive.

W październiku uczymy się tworzyć prezentacje w programie PowerPoint.  

scratch

 

canva

kahoot

deepl

DMC Firewall is a Joomla Security extension!